Doğalgaz Boru Hattı Gaz Kaçak Denetimi

Boru hatlarının muayenesi ve düzenli bakımı zorunludur ve petrol ve gaz, imalat, su dağıtımı ve diğerleri gibi çeşitli alanlardaki endüstriler için bir gerekliliktir. Bu temel görevdeki ana zorluk, geniş dağıtım ağlarını ve bu boru hatlarının sıklıkla geçtiği çeşitli arazileri denetleme ihtiyacından kaynaklanmaktadır.

Havadan Kontrolle, Güvendesiniz!

Uçtan uca döşenirse, dünyada dünyayı yaklaşık 20 kez dolaşmaya yetecek kadar petrol ve gaz boru hattı olduğu varsayılmaktadır. Bu boru hatlarını izlemek için endüstri tarafından geliştirilmiş çeşitli teknikler vardır, ancak bunların uygulanması genellikle emek ve maliyet açısından yoğundur.

Düzenli boru hattı denetimi için ihtiyaç ve zorluklar çok yönlüdür. Tipik olarak, petrol ve gaz operasyonları için kullanılan boruların sıkı kalite standartlarına uyması gerekir. Bu kontroller, kullanılan malzemelerin korozyona, basınç yüklerine, geniş sıcaklık aralığına ve bu boru hatlarının nakliyesi, yerleştirilmesi ve işletme ömrü boyunca beklenen diğer fiziksel hasarlara karşı etkinliğinin doğrulanmasını içerir. Bu yapılar tehlikeli ve tehlikeli gazları ve sıvıları taşımak için kullanıldığından, kaçaklara izin verilirse yaşamları ve çevreyi ciddi şekilde tehlikeye atabilir.

Olayları bir perspektife oturtmak gerekirse, 20 inçlik bir boru hattındaki %1’lik bir sızıntı, yılda 450.000 varillik bir kayba yol açabilir ve 10 kilometrekareye kadar bir alana geri dönülemez şekilde zarar verebilir. Bu nedenle, sahada boru hatlarının güvenilirliğini ve kalitesini sağlamak için gereken özenin gösterilmesi çok önemlidir. Geleneksel olarak manuel inceleme, Akustik Rezonans, Ultrason taraması, Akış analizi, vb. dâhil olmak üzere çeşitli müdahaleci ve müdahaleci olmayan teknikler kullanılmıştır.

İHA’ların boru hattı denetimi için kullanılması, yalnızca boru hattının denetlenmesi için değil, aynı zamanda dağıtım ağı boyunca çevresel koşulların izlenmesi için de müdahaleci olmayan bir yöntemdir.

İHA’lar, değişen arazilere sahip geniş alanların kapsanmasını sağlar ve bir insan tarafından erişilemeyen alanlara ulaşabilir. Maliyet etkinliği, çeşitli uygulamalar, azaltılmış tarama süresi, operasyonel güvenlik ve çevre dostu olma gibi birçok başka avantaj da vardır.

Shaman UAV Avantajları

Uluslararası Çalışıyor,Dünya’nın İleri Gelen Teknoloji Firmalarıyla Ortak Hareket Ediyoruz…

Alanında Öncü Firmalar

Drone teknolojilerini Dünya'da ileri gelen teknoloji firmalarıyla ortak çalışarak kullanıyoruz!

Yüksek Teknoloji

Akıllı sistemler, maksimum verimlilik ve yapay zekayla birlikte ileri teknoloji ürünlerimizle denetim yapıyoruz!

Tasarruflu Çözümler

Klasik yöntemlerin dışında drone ile denetimde daha düşük maaliyetlerle yüksek tasarruf sağlayabilirsiniz.

Diğer Shaman UAV Hizmetleri

Enerji Nakil Hatları Denetimi
İHA Sistem Danışmanlık Hizmetleri