Güneş Enerjisi Panelleri Denetimi

Güneş enerjisi varlıklarının performansını, verimliliğini ve genel olarak ilerlemesini iyileştirme çabalarında güneş enerjisi çiftliği sahiplerine en iyi şekilde hizmet eden yeni teknolojileri benimsemekten gurur duymaktayız.

SHAMAN HAVACILIK A.Ş. Enerji üretim tesislerinde faaliyet göstermekte olan yönetici ve ekip üyelerinin sahada harcadıkları zamanı azaltak, genel varlık ve tesis performansını iyileştirmek ve ekip üyeleri için tehlikeli ve güvenli olmayan görevleri azaltmak için drone teknolojisini benimsemektedir.

SHAMAN HAVACILIK A.Ş. Enerji Üretim Yatırımcılarının inşaat, işletmeye alma ve işletme ve bakım sırasındaki drone ihtiyaçlarına hizmet vermekten ve son müşteri – güneş enerjisi tesislerindeki yönetim uygulamalarını geliştirmelerine yardımcı olmaktan memnuniyet duymaktadır.

Güneş enerjisi tesislerinde 7/24 işleyen vardiyalarda ekiplerinizin bulunduğu geleneksel bir elektrik santralinin aksine daha az emek gerektirir. Ancak bir sorun ortaya çıktığı anda aniden gelişir. Başka bir deyişle bir şeyler ters giderse tesisin ve üretimin ciddi anlamda riske girmesi söz konusu olabilmektedir. Aynı anda birkaç tesiste yaşanacak olan sorun ise karşılanamayacak maddi kayıp ile karşı karşıya gelmenize neden olacaktır. Bu nedenle periyodik denetimler ile her an olası bir soruna karşı hazırlıklı olmalısınız.

SHAMAN HAVACILIK A.Ş. iletim hattı denetimleri de dahil olmak üzere enerji üretim tesisleri için tüm drone çalışmalarını gerçekleştirerek tutarlı bir iş ve veri kalitesi sağlar.

Solar sistemler ile enerji sağlayıcı firmaların birincil işi, tesisin optimum seviyede performans göstermesini sağlamaktır. Performans ve minimum çıktı seviyeleri her fırsatta karşılanmalı ve aşılmalıdır. Çıktının etkilenmesinin bir yolu, gerekli tesis duruş süresidir. Drone denetimleri, izole bir sorun oluştuğunda tesislerin kapatılmasının maliyetli sonuçlarını azaltır. Bir iletim hattındaki diyot hataları, hot point hataları ve bağlantı sorunları gibi olaylar, tesis çalışır durumdayken dronelar tarafından denetlenebilir.

Ayrıca planlı kesinti gerektirebilecek planlı denetimler de vardır. Yıllık trafo merkezi denetimi durumunda, drone kapatmaya gerek kalmadan denetimi gerçekleştirebilir.

SHAMAN HAVACILIK A.Ş. ayrıca lmp testinin işlevselliğini karşılamak ve geliştirmek için havadan termografi incelemeler gerçekleştirmektedir. Bu işlemi gerçekleştirirken, tüm termal veri toplama için yüksek görüntü çakışması kullanır ve görüntü başına %20’den daha az yeni veri toplamasına neden olur. Termal görüntüler son analizden önce HotPoint gibi hasar artefaktlarını ortadan kaldıran ortomozaiklerde derlenir. İşaretlenen tüm hasarlar, hasar yerinin birkaç ayrı termal görüntüsünün incelenmesi yoluyla manuel olarak doğrulanır. Kapsamlı termal veri yakalama yoluyla potansiyel yanlış pozitif tanımlamayı azaltarak, hava termografisi sonuçları daha önce SHAMAN HAVACILIK A.Ş. tarafından >%98 ile sonuçlanacak şekilde doğrulanmıştır.

Denetimler Nasıl Yapılıyor?

Drone İle Genel Tarama

Güneş Enerjisi Panellerinin kurulmuş olduğu üretim sahasının hassas koordinatlı haritalaması çıkartılır. Thermal Kamera ile havadan belirli bir irtifada ve gerekli olan hızda denetimi gerçekleştirilir.

Shaman UAV Avantajları

Uluslararası Çalışıyor,Dünya’nın İleri Gelen Teknoloji Firmalarıyla Ortak Hareket Ediyoruz…

Alanında Öncü Firmalar

Drone teknolojilerini Dünya'da ileri gelen teknoloji firmalarıyla ortak çalışarak kullanıyoruz!

Yüksek Teknoloji

Akıllı sistemler, maksimum verimlilik ve yapay zekayla birlikte ileri teknoloji ürünlerimizle denetim yapıyoruz!

Tasarruflu Çözümler

Klasik yöntemlerin dışında drone ile denetimde daha düşük maaliyetlerle yüksek tasarruf sağlayabilirsiniz.

Diğer Shaman UAV Hizmetleri

Rüzgar Türbini Denetimleri
Hassas Koordinatlı Haritalama