İHA & Drone Eğitim Programları

DJI Academy eğitmen sertifikalı ve İHA-2 Pilot lisansına sahip, alanında tecrübeli İHA Uçuş Öğretmenlerimiz ile tarım, güvenlik ve enerji sektöründe kullanılması gerekli insansız hava aracı sistemlerinin tip ve İHA-2 Pilotluk eğitimi vermekteyiz.

İHA Sistem Danışmanlık Hizmetleri

Shaman UAV olarak, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ve Tarım ve Orman Bakanlığı mevzuatları çerçevesinde İHA sistemlerine ait tescil belgesi, özel uçuş izin belgesi, tarım aracı ruhsatı ve diğer belgelendirme süreçlerinde sizlere yakın danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Doğalgaz Boru Hattı Gaz Kaçak Denetimi

Boru hatlarının muayenesi ve düzenli bakımı zorunludur ve petrol ve gaz, imalat, su dağıtımı ve diğerleri gibi çeşitli alanlardaki endüstriler için bir gerekliliktir. Bu temel görevdeki ana zorluk, geniş dağıtım ağlarını ve bu boru hatlarının sıklıkla geçtiği çeşitli arazileri denetleme ihtiyacından kaynaklanmaktadır.

Enerji Nakil Hatları Denetimi

Hem hayati riski hem de denetim için oluşacak olan maliyeti indirebilmek adına enerji nakil hatları denetiminde “Drone”lar kullanılmaya başlanmıştır. İnsansız hava araçları sayesinde yapılan denetimlerde, enerji nakil hatlarında oluşan çevresel ya da fiziksel bozulmalar kısa süre içerisinde tespit edilebilir.

İnşaat Sahası & Şantiye Denetimi

İnşaat sektörü birden fazla mühendisin, teknisyenin ve saha personelinin beraber çalıştığı geniş kapsamlı sektörlerden biridir. Yapım aşamasında insan sayısının ve tehlikenin fazla olduğu çalışma ortamında yapılması ve dikkat edilmesi gereken faktörler de doğru orantılı bir şekilde artmaktadır.

Hassas Koordinatlı Haritalama

Havadan ölçmenin geleceğinin sabit ve statik değil, esnek ve dinamik olduğuna inanıyoruz. 3D modeller için yüksek çözünürlükte ve büyük bir doğrulukla veri almanın harika bir yolu. Ayrıca, veriler ve parametrelerle basit bir şekilde ilgilenmeye uygun bir şirket içi uçuş planlama yazılımı da sunuyoruz.

Güneş Enerjisi Panelleri Denetimi

Güneş enerjisi varlıklarının performansını, verimliliğini ve genel olarak ilerlemesini iyileştirme çabalarında güneş enerjisi çiftliği sahiplerine en iyi şekilde hizmet eden yeni teknolojileri benimsemekten gurur duymaktayız.

Rüzgar Türbini Denetimleri

Rüzgar türbinlerinin karmaşık ve zorlu çalışma ortamı ve uzun süreli değişen yük nedeniyle, kanatlar çatlamaya, boya soyulmasına, aşınmaya ve diğer yüzey kusurlarına eğilimlidir. Erken hasar zamanında bulunmazsa, kötü çalışma koşullarında mekanik arızaya dönüşebilir. Kaza olduğunda, sonuçları ciddi olacaktır.

Drone ile Arama Kurtarma

Termal kameralı drone’lar, havadan arama kurtarma operasyonlarında büyük bir avantaj sağlayan güçlü ve etkili bir teknolojidir. Bu tür drone’lar, termal görüntüleme yeteneğine sahip kameralarla donatılmıştır ve gece veya kötü hava koşullarında bile nesnelerin ve kişilerin tespitini kolaylaştırır.

Drone ile Fotogrametri

Fotogrametri, harita biliminde ve Tapu Kadastro işlemlerinde olağanüstü bir öneme sahiptir. Fotogrametrik ölçümler sayesinde, tematik haritalar ve küçük ölçekli haritaların yanı sıra, doğal kaynakların dağılımı ve nicelik-nitelik belirten haritalar hazırlanabilmektedir.